Жозе Мартінс

Фотографія Жозе Мартінс (photo Jose Martins)

Jose Martins

  • День народження: 06.01.1932 року
  • Вік: 85 років
  • Місце народження: Гагош, Португалії, Португалія
  • Громадянство: Португалія

Біографія

Португальська кардинал. Титулярний архиєпископ Тубурники з 26 травня 1988.

Його Високопреосвященство кардинал Жозе Сарайва Мартінш (порт. José Saraiva Martins), (нар. 6 січня 1932, Гагош, Португалія). Португальська кардинал. Титулярний архиєпископ Тубурники з 26 травня 1988. Секретар Конгрегації Католицької Освіти з 26 травня 1988 по 30 травня 1998. Префект Конгрегації з Канонізації Святих з 30 травня 1998. Кардинал-диякон з дьяконством Святого Серця Діви Марії, з 21 лютого 2001.

Сарайва Мартінш народився 6 січня 1932, в Гагош Жармелу, єпархія Guarda, Португалія. Був шостим з восьми дітей. Освіту отримав спочатку в конгрегації кларетинцев, новіціят, в Корвальош. Пострижений у ченці 22 серпня 1950. Далі продовжив навчання у Папському Григоріанському Університеті (ліценціат богослов’я) і в Ангеликуме (докторантура в богослов’ї), в Римі. Так само навчався в Лувенського Університету, Бельгія та у Вільному Університеті ім. Габріеллі Д Анунцио (доктарантура у філософії), в Кьети. Один з найосвіченіших интелектуалов Римсько-католицької Церкви.

Мартиш посвячений у священики 16 березня 1957 р. в Римі. У 1958 — 1959 Сарайва Мартінш викладав метафізику, протягом року, Марино, Італія, у Старшій семінарії кларетинцев. Потім професор фундаментального та догматичного богослов’я в Коледжі Кларетинцев Папського Латеранського Університету в Римі, де він викладав фундаментальне і священне богослов’я протягом 10 років, 1959 — 1969. Далі професор священного догматичного богослов’я в Папському Урбаніянському Університеті, в 1969 — 1988. Декан теологічного факультету, 1974 — 1977. Голова комітету деканів теологиеческих фаультетов Риму, 1974 — 1977. Він був великим ректором Папського Урбанианского Університету протягом трьох термінів (1977 — 1980, 1980 — 1983, 1986 — 1988). Голова Комітету Папських Університетів і Коледжів Риму, в 1978 — 1983 і 1986 — 1988.

26 травня 1988, він був призначений секретарем Конгрегації Католицької Освіти та титулярним архієпископом Тубурники. Ординацію в єпископи, 2 липня 1988, зробив кардинал Агостіно Казароли, Державний Секретар Ватикану, якому допомагали Ян Пітер Схотте — титулярний архиєпископ Сіллі, генеральний секретар Світового Синоду Єпископів і Джованні Баттіста Ре — титулярний архиєпископ Весковьо, секретар Конгрегації у справах Єпископів.

Десятьма роками пізніше 30 травня 1998 року, він був призначений префектом Конгрегації з Канонізації Святих. Сарайва Мартінш була оголошена кардиналом папою римським Іоанном Павлом II на консисторії від 21 лютого 2001 в сані кардинала-диякона з дьяконством Святого Серця Діви Марії.

Він був одним з кардиналів-виборців, які брали участь у папському Конклаву 2005, який обрав папу римського Бенедикта XVI.

Примикає до оточення нинішнього понтифіка.