Павло Гальковский

Фотографія Павло Гальковский (photo Pavel Galkovskiy)

Pavel Galkovskiy

  • День народження: 09.01.1864 року
  • Вік: 73 року
  • Місце народження: містечко Усвят Велижского повіту Вітебської губернії , Росія
  • Дата смерті: 28.11.1937 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Митрополит Іваново-Вознесенський. Діяч Російської православної церкви.

Павло (в миру-Павло Михайлович Гальковский) (9 січня 1864, містечко Усвят Велижского повіту Вітебської губернії — 28 листопада 1937) — митрополит Іваново-Вознесенський. Діяч Російської православної церкви.

Походив з духовного стану. Закінчив Вітебську духовну семінарію. Був одружений, мав дочку.

За даними митрополита Мануїла (Лемешевська), 15 серпня 1888 році він був пострижений у чернецтво і 30 серпня того ж року возведений у сан ієромонаха. Проте, за матеріалами слідчої справи, його дочка народилася в 1894 році, так що він прийняв чернецтво в більш зрілому віці (можливо, в 1898 (?)).

Був настоятелем Петровського монастиря в сані архімандрита. У 1914-1918 — настоятель Покровського кафедрального собору міста Вітебська. Дотримувався вкрай правих політичних поглядів, був головою губернського відділення Союзу російського народу. Восени 1909 направив вітальну телеграму на адресу монархічного з’їзду, організованого в Москві протоієреєм Іоанном Восторгова. У листопаді 1915 брав участь у роботі Петроградського наради монархістів.

У вересні 1918 був заарештований, перебував в ув’язненні у Вітебську, а потім у Москві. У 1919-1921 — духівник на Афонському подвор’ї в Москві.

З 5 липня 1921 — епископБузулукский, вікарій Самарської єпархії. З 1921 по 15 вересня 1923 р. тимчасово керував Самарської єпархії.

У 1924 засуджений за «антирадянську діяльність». Перебував в ув’язненні в Таганської в’язниці Москви, в березні 1924 висланий на три роки в Красноводськ, у квітні — жовтні 1927 перебував у засланні в Казані.

З 15 вересня 1927 по 31 жовтня 1929 — єпископ Єгор’євський, вікарій Рязанської єпархії.

З 14 лютого по березень 1928 — тимчасово керуючий Воронезької єпархії.

З 31 грудня 1928 — тимчасово керуючий Володимирської єпархії.

З 31 жовтня 1929 — єпископ Іваново-Вознесенський.

З 9 квітня 1930 — архієпископ

З 1935 — митрополит.

8 березня 1936 заарештований за «очолення контрреволюційної групи, діяльність якої полягала у влаштуванні антирадянських зборищ, зберіганні та розповсюдженні книги „Протоколи сіонських мудреців“, насадженні таємного монашества та ін.». Невдоволення властей викликав, зокрема, той факт, що в 1934-1935 владика Павло взяв в єпархію близько десяти духовних осіб, які повернулися з заслання.

Під час допитів відповідав на запитання слідчих з гідністю. 21 червня 1936 за вироком Особливої наради був висланий в Казахстан. У засланні знову був заарештований. 28 листопада 1937 розстріляний.