Микола Кирилов

Фотографія Микола Кирилов (photo Nikolay Kirillov)

Nikolay Kirillov

  • День народження: 04.12.1850 року
  • Вік: 77 років
  • Дата смерті: 19.06.1928 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Церковний і громадський діяч, учасник право-монархічного руху.

Народився в сім’ї священика в Донський обл. Закінчив Донську ДС (1873), 19 травня 1874 висвячений на священика і призначений священиком Миколаївської церкви в станиці Богаєвський Донський обл., 4 червня призначено також і законовчителем Богаєвського парафіяльного училища. У 1876 овдовів і вступив у Київську ТА, яку закінчив у 1880 році зі ступенем кандидата богослов’я. 31 серп. 1880 став учителем Катеринодарського ДУ, 26 червня 1881 переведений законовчителем реального училища в Ростов-на-Дону, а 1 січ. 1883 законовчителем Новочеркаської чоловічої гімназії. У 1892 році прийняв постриг, зведений в санархимандрита і призначений ректором Ставропольської ДС.

24 жов. 1893 в Олександро-Невській лаврі С.-Петербурга митр. С.-Петербурзьким і Ладозький Паладієм (Раевым) хіротонісаний в єп. Кирилівського, вик. Новгородської єпархії, 13 листопада 1893 призначений єп. Гдовским, вик. С.-Петербурзької єпархії. 21 жов. 1897 отримав призначення на самостійну кафедру єп. Олонецькій і Петрозаводскго. З 20 січ. 1901 — еп. Нижегородський і Арзамаський, брав участь в огляді мощей прп. Серафима Саровського. 12-26 липня 1908 був головою противораскольнической комісії 4-гоВсероссийского місіонерського з’їзду в Києві. 6 травня 1909 року возведений у сан архієпископа, обраний почесним членом Казанської ТАК. Як видатний церковний діяч, надавав активну підтримку монархічним спілкам, був запрошений на З’їзд Російських Людей в Москві 27 верес. — 4 жовт. 1909, але прибути не зміг і надіслав привітання, в якому писав: «Гаряче вітаю дорогих російських монархістів, присутніх в Москву під Покров Цариці Небесної для міцної думи про будову нашого життя на незмінних основах її Віри Православної, Царського Самодержавства і Народності». З 13 серп. 1910 —архієп. Полтавський і Переяславський, з 8 березня 1913 — архієп. Херсонський та Одеський.

28 вер. 1917 як людина «старих переконань» звільнений на спокій і призначений настоятелем Симонова монастиря в Москві. У 1919 керував Донським монастирем. З 1920 призначений спочатку тимчасово керуючим Курської єпархії, а потім архієп. Курським і Обоянськім. У тому ж році заарештований в Курську, перевезений до Москви і поміщений у в’язницю, але незабаром звільнений. У серп. 1921 возведений у сан митрополита, в 1923 звільнений на спокій. З 1925 р. митр. Курський і Обоянський. Підтримав митр. Сергія (Страгородського).