Мефодій Нємцов

Фотографія Мефодій Нємцов (photo Mefodiy Nemtsov)

Mefodiy Nemtsov

  • День народження: 16.02.1949 року
  • Вік: 67 років
  • Громадянство: Росія

Біографія

Єпископ Російської Церкви; з 7 травня 2003 — митрополит Астанайський і Алматинський.

Митрополит Мефодій (в миру — Микола Федорович Нємцов; р. 16 лютого 1949 р. Ровеньки Ворошиловоградсбкій (нині Луганської) області) — єпископ Російської Церкви; з 7 травня 2003 — митрополит Астанайський і Алматинський; предстоятель Астанайской єпархії.

5 січня 1974 р. пострижений у чернецтво; 7 січня висвячений у сан ієродиякона; 24 квітня — в ієромонаха. Ніс пастирське послух в Успенському храмі Новодівичого монастиря в Москві.

У 1976 році закінчив ЛДА зі ступенем кандидата богослов’я, був прийнятий в аспірантуру при МДА.

З 1976 був співробітником в ВЗЦЗ; 4 квітня 1977 року призначений заступником голови ВЗЦЗ, зведений у сан архімандрита.

27 квітня 1980 року в Сергіївському трапезному храмі Троїцької-Сергієвої Лаври хіротонізований на єпископа Іркутського і Читинського.

З 16 липня 1982 — єпископ Воронезький і Липецький.

У 1985 призначений головою Господарського управління МП.

У квітні 1988 року возведений у сан митрополита

Рішення Священного Синоду від 7 травня 2003 про переведення митрополита Мефодія в Казахстани зняття його з посади голови Історико-правової комісії РПЦ, а також керівника Макарівського фонду (останні посади були його базою в Москві) було одностайно розцінено спостерігачами як його поразка в розгорнулася після жовтня 2002 запеклої боротьби за успадкування Патріаршого престолу, через хворобу Патріарха Алексія II.