Кирило Климович

Фотографія Кирило Климович (photo Kirill Klimovich)

Kirill Klimovich

  • День народження: 05.11.1952 року
  • Вік: 64 роки
  • Громадянство: Росія

Біографія

Ординарій єпархії Святого Йосипа в Іркутську.

З 1956 по 1965 рр. жив у Білоруській РСР, а потім переїхав разом з родиною в Польщі.

Після закінчення середньої школи в 1974 р. вступив у вищу духовну семінарію «Hosianum» в місті Ольштин (Польща), яку закінчив у 1980 р.

Рукоположений у священики 8 червня 1980 р. Примасом Польщі кардиналом Юзефом Глемпом. Після рукоположення служив вікарієм в містах Видмины, Пасленк і Клювки під Ольштином,брав участь у будівництві нової духовної семінарії в Ольштині.

З липня 1990 р. став працювати парохом і деканом у р. Глибоке в Мінсько-Могильовської архиєпархії (Білорусь).

13 жовтня 1999 р. Папа Іван Павло II призначив Кирила Климовича допоміжним єпископом Мінсько-Могильовської архиєпархії, титулярним єпископом Арбанским (13 жовтня 1999 — 17 квітня 2003). Посвячений у єпископи 4 грудня 1999 р. в мінському кафедральному соборі Пресвятої Діви Марії кардиналом Казимиром Свентеком.

У 1999 — 2003 роках — генеральний вікарій Мінсько-Могильовської архиєпархії та настоятель кафедрального собору в Мінську.

17 квітня 2003 р. Папа Іван Павло II призначив єпископа Кирила Климовича ординарієм єпархії Святого Йосифа з центром в Іркутську. 15 червня 2003 р. в іркутському кафедральному соборі Непорочного Серця Матері Божої відбулося канонічне і літургійне вступ на посаду правлячого єпископа.

З 18 січня 2005 р. — Віце-голова Конференції католицьких єпископів Росії (ККЕР). Керівник Катехитичній комісії та Комісії з міжхристиянського і міжрелігійного діалогу та діалогу з невіруючими.

Вільно говорить білоруською, російською, польською та італійською мовами.