Йоханнес Віллебрандс

Фотографія Йоханнес Віллебрандс (photo Johannes Willebrands)

Johannes Willebrands

  • День народження: 04.09.1909 року
  • Вік: 96 років
  • Місце народження: Бовенкарспел, Нідерланди
  • Дата смерті: 02.08.2006 року
  • Громадянство: Нідерланди
  • Оригінальне ім’я: Йоханнес Герард Марія Віллебрандс
  • Original name: Johannes Gerhardus Maria Willebrands

Біографія

Голова Секретаріату, пізніше Папської Ради зі сприяння християнській єдності з 12 квітня 1969 по 12 грудня 1989. Кардинал-диякон з дьяконством Санті-Косма-е-Даміано з 28 квітня 1969 по 6 грудня 1975 року. Кардинал-священик з титулом церкви Святого Себастьяна в Катакомбах з 6 грудня 1975 року.

Йоханнес Віллебрандс народився 4 вересня 1909 Бовенкарспеле (нід. Bovenkarspel), в єпархії Харлема (Нідерланди). Його перше ім’я Ян.Освіту здобув у семінарії Вармонда і Ангеликуме в Римі. Посвячений у священики 26 травня 1934, Вармонде.Продовживши освіту в Римі з 1934 по 1937 році, він повернувся в Нідерланди в 1937 році і служив священиком в Амстердамі, а в 1940 став викладати філософію в головній семінарії в Вармонде. П’ятьма роками пізніше він став ректором цього навчального закладу і залишався на цьому посту до 1960.Tessarini / Sonata in F / Cello Віллебрандс демонстрував дуже активний інтерес до питань християнської єдності як голова Виллибрордской Асоціації, яка сприяла поширенню ідей екуменізму в Нідерландах, і в1951 організував Католицьку конференцію з екуменічних питань.24 червня 1960 папа римський Іоанн XXIII призначив його секретарем новоствореного Секретаріату у християнській єдності. Учасник Другого Ватиканського Собору. В період його роботи він підготував ряд документів, що стосуються справах екуменізму, релігійній свободі та відносин з нехристиянськими релігіями.4 червня 1964 Віллебрандс був призначений титулярним єпископом Маурианы. Ординацію 28 червня 1964 здійснив особисто папа римський Павло VI.Секретар Секретаріату у християнській єдності з 28 червня 1960 по 12 квітня 1969.На консисторії 28 квітня 1969 року возведений у сан кардинала.Кардинал-диякон з дьяконством Святих Косьми і Даміана з 28 квітня 1969 по 6 грудня 1975 (призначений папою римським Павлом VI).6 грудня 1975 кардинал Віллебрандс був призначений архієпископом Утрехта; також з 6 грудня 1975 року по 22 листопада 1982 виконував обов’язки ординарія військового ординаріату Нідерландів.3 грудня 1983 пішов у відставку з посади архієпископа Утрехта. Був головою-делегатом на II Надзвичайної асамблеї Всесвітньої Синоду Єпископів (24 листопада — 8 грудня 1985).Кардинал-священик з титулом церкви Святого Себастьяна в Катакомбах з 6 грудня 1975.Учасник серпневого та жовтневого Конклавов 1978 року.У 1979-1989 роках був співголовою Міжнародної змішаної комісії з католицько-православного діалогу. Відвідав Москву вперше 27 вересня — 2 жовтня 1962 року, мав зустрічі з Патріархом Алексієм і митрополитом Никодимом (Ротовим).Втратив право брати участь у виборах папи римського після досягнення 80-річного віку 4 вересня 1989.Помер 2 серпня 2006 в Дененкампе, в монастирі сестер-францішканок. Кардиналу Виллебрандсу було 96 років, і він був найстарішим за віком і зведення в сан кардиналом Римо-католицької церкви.12 квітня 1969 року був призначений Павлом VI головою Секретаріату у християнській єдності на місце покійного кардинала Беа; залишався на посаді до 11 грудня 1989 року.12 грудня 1989 року став почесним (лат. emeritus) головою Папської Ради зі сприяння християнській єдності, організації Римської курії, яку він очолював протягом 20 років.10 жовтня 1969 року вручено орден РПЦ святого рівноапостольного великого князя Володимира I ступеня.