Хосе Томас Санчес

Фотографія Хосе Томас Санчес (photo Jose Tomas Sanchez)

Jose Tomas Sanchez

  • День народження: 17.03.1920 року
  • Вік: 91 рік
  • Місце народження: Пандан, Філіппіни
  • Дата смерті: 09.03.2012 року
  • Громадянство: Філіппіни

Біографія

Філіппінський і куріальний кардинал, титулярний єпископ Лесви і допоміжний єпископ Касереса з 5 лютого 1968 по 12 грудня 1972. Коад’ютор з правом успадкування єпархії Лусены з 12 грудня 1972 по 12 січня 1982. Архієпископ Нової Сеговії з 12 січня 1982 по 22 березня 1986. Секретар Конгрегації Євангелізації Народів з 30 жовтня 1985 по 1 липня 1991. Префект Конгрегації у справах Духовенства з 1 липня 1991 по 15 червня 1996. Голова Папської Комісії у збереження мистецької та культурної спадщини Церкви з 1 липня 1991 по 4 травня 1993. Кардинал-диякон з дьяконством S. Pio V a Villa Carpegna з 28 червня 1991 по 26 лютого 2002. Кардинал-священик з титулом церкви pro hac vice S. Pio V a Villa Carpegna з 26 лютого 2002.

Хосе Томас Санчес народився 17 березня 1920 року, в Пандане — місті в області острова Катандуанес і відвідував семінарії Святого Розарію у Нага-сіті, університет Святого Томи, в Манілі, де він отримав докторантуру в богослов’ї. Він був висвячений на священика 12 травня 1946 року.

Як священик, Санчес ніс інтенсивну пастирську діяльність у Сорсогоне і Легаспі, диоцезах в який в даний періоду, був генеральним вікарієм. Він також викладав у молодшій семінарії Сорсогона, академії Святої агнеси, вищої школи Элбэя і в університеті Аквіната у Легаспі. Він також викладав у головній семінарії Святого Розарію у Нага-сіті.

Єпископ

5 лютого 1968 року, Санчес був обраний титулярним єпископом Лесви і допоміжним єпископом Касереса. Він отримав свою єпископську ординацію 12 травня 19

68 року, у кафедральному соборі Сан-Хорхе, Легаспі. Ординацію проводив титулярний архиєпископ Юстиниаполиса в Галатії Карміні Рокко — нунцій на Філіппінах, якому співслужили і допомагали Флавиано Ариола — єпископ Легаспі і Арнульфо Арчилья — єпископ Сорсогона. 12 грудня 1972 року Санчес був названий коадъютором єпископа Лусены, якому він успадковував 25 вересня 1976 року.

З 1970 року він був членом адміністративної ради конференції єпископів Філіппін; з 1976 року, голова комітету з апостолату мирян; з 1976 року по 1980 рік, співголова церковно-військової комісії; і з 1981 року по 1985 рік, член постійної комісії федерації конференцій азіатських єпископів. У 1974 році, він був делегатом Філіппін на III Асамблеї Синоду єпископів, присвячених євангелізації. 12 січня 1982 року він став архієпископом Нової Сеговії і пішов у відставку 22 березня 1986 року.

На роботі в Римської Курії

З 30 жовтня 1985 року по 1 липня 1991 року, він був Секретарем Конгрегації Євангелізації Народів Римської Курії.

Як Секретар Конгрегації Євангелізації Народів, в енцикліці Redemptoris Missio він запропонував коментар, особливо щодо певних аспектів, властивих з діяльністю його дикастерії.

Кардинал

1 липня 1991 року Санчес був названий префектом Конгрегації у справах Духовенства (до 15 червня 1996 року), і служив з 1 липня 1991 року по 4 травня 1993 року головою Папської Комісії по збереженню художньої і культурної спадщини Церкви. Санчес був зведений і проголошений кардиналом-дияконом Іоанном Павлом II на консисторії від 28 червня 1991 року,з титулярной церквою San Pio V a Villa Carpegna (дияконія була підвищена pro hac vice до пресвитерскому титулу).

17 березня 2000 року втратив право брати участь у Конклавах. 17 березня 2010 року кардиналові Санчесу виповнилося 90 років.

Смерть

Кардинал Хосе Томас Санчес помер 9 березня 2012 року, о 4:30 ранку, на філіппінському часу, в Манілі, не доживши 8 днів до свого 92-річчя. Кардинал Санчес помер від поліорганної недостатності в Меморіальному медичному центрі імені кардинала Сантоса в Сан-Хуан-Сіті, Метро Маніла. Його похорон відбудеться в понеділок 12 березня, буде відслужена заупокійна меса в 10 годин ранку і під предстоятельством кардинала Відаля. Його тіло буде поховано в гробниці, спеціально підготовленої для нього в санктуарії в кафедральному соборі Доброго Пастиря.