Олег Морозов

Фотографія Олег Морозов (photo Oleg Morozov)

Oleg Morozov

  • День народження: 05.11.1953 року
  • Вік: 63 роки
  • Місце народження: Казань, Росія
  • Громадянство: Росія

Біографія

Перший заступник голови Державної Думи РФ четвертого скликання, член генеральної ради партії «Єдина Росія», голова комісії з ідеологічних питань.

Народився 5 листопада 1953 року в Казані, російська. Син начальника казанського відділу КДБ.

В 1971 році вступив на історико-філологічний факультет Казанського державного університету (КДУ) ім. В. І. Ульянова, який закінчив у 1976 році за спеціальністю «викладач суспільствознавства, політолог». Кандидат філософських наук.

У 1976-1987 рр. — аспірант, асистент, доцент.

У 1978 році вступив в КПРС.

З 1987 по 1989 рік завідував відділом Татарського обкому КПРС.

У 1989-1991 роках — інструктор, референт, помічник секретаря ЦК КПРС.

Обирався депутатом Верховної Ради ТАССР.

З 1991 року — консультант апарату президента СРСР, радник Міжнародної академії книги і книжкового мистецтва, потім заступник генерального директора АТ «Біотехнологія». Політичний оглядач газети «Республіка Татарстан».

13 березня 1994 на додаткових виборах за Московським одномандатному виборчому округу №24 (Татарія) був обраний депутатом Державної Думи РФ першого скликання, повноваження були визнані 6 квітня 1994. Був висунутий групою виборців.

У Державній Думі першого скликання з 26 березня 1994 року по грудень 1995 року входив в центристську депутатську групу «Нова регіональна політика» (НРП). З 25 травня 1994 року по грудень 1995 року — член Комітету Державної Думи у справах Федерації та регіональної політики.

28 січня 1995 був обраний співголовою об’єднання «Регіони Росії» (голова — Володимир Медведєв, потім — Іван Рибкін, інші співголови — Володимир Бессарабов, Артур Чилінгаров, Микола Чуканов).

У 1995 році був висунутий виборцями кандидатом в депутати Державної думи другого скликання по Московському виборчому округу №23 (Татарія). На виборах 17 грудня 1995 зібрав більшість голосів по цьому округу і пройшов у новий склад Державної Думи РФ.

У Державній Думі другого скликання входив до групи «Російські регіони», де з січня по березень 1996 року був одним з шести співголів, з березня 1996 по квітень 1997 року -заступником голови, а з квітня 1997 року — головою групи. До вересня 1997 року був заступником голови Комітету Державної Думи у справах Федерації та регіональної політики, потім до грудня 1999 року — просто членом Комітету.

19 вересня 1997 року увійшов до складу Міжвідомчої комісії РБ РФ з економічної безпеки.

У 1997 році за цикл аналітичних матеріалів став лауреатом щорічного конкурсу спілки журналістів Татарстану.

6 березня 1998 увійшов до складу Урядової комісії з реалізації Концепції державної національної політики.

У листопаді 1998 року заявив про намір створити на основі депутатської групи виборче об’єднання.

У квітні 1999 року входив до ініціативної групи зі створення оргкомітету для формування блоку «Вся Росія».

У травні 1999 року голосував за імпічмент президентові Б. Єльцину.

22 травня 1999 року на установчому з’їзді блоку «Вся Росія» був обраний керівником її виконкому та членом президії політради блоку.

9 серпня 1999 в телезверненні до країні Єльцин назвав Володимира Путіна своїм наступником на посаді президента РФ. Відповідаючи через кілька днів на запитання тижневика «Влада»: «Ви бачите Путіна президентом?», Морозов сказав: «Ні, і думаю, що і сам Володимир Володимирович цього не бачить. Але він змушений прийняти правила гри». (Влада, 13 серпня 2002)

21 серпня 1999 року на з’їзді руху «Вся Росія» був обраний головою виконкому і членом президії політради руху.

У вересні 1999 року був включений в общефедеральный список виборчого блоку «Отечество — Вся Росія» (№8 у Центральній частині списку для участі у виборах до Державної Думи РФ третього скликання. Також був висунутий ОВР кандидатом за Московським одномандатному виборчому округу №23 (Татарія).

19 грудня 1999 був обраний депутатом Державної Думи РФ третього скликання за Московським виборчому округу №23, отримавши на виборах 45,23% голосів (найближчий суперник Василь Альмяшкин — 15,58%).

У Державній Думі В січні 2000 року очолив депутатську групу «Регіони Росії — Союз незалежних депутатів». З 26 січня 2000 — член Комітету ГД у справах Федерації та регіональної політики.

27 травня 2000 брав участь як представник руху «Вся Росія» (ВР) в установчому з’їзді партії «Єдність», на якому було оголошено про злиття з «Єдністю» руху ВР; перебував у президії з’їзду. Відмовився входити в керівні органи партії «Єдність» і не вступив до неї (новий статут «Єдності» передбачав відмову від паралельного членства в інших політичних об’єднаннях — тобто, в даному випадку, вихід з організації «Регіони Росії»).

На установчому з’їзді Всеросійської партії «Єдність і Вітчизна» («Єдина Росія») у грудні 2001 р. був обраний генеральний рада партії. Йому була доручена підготовка програмних документів партії та її ідеологічної платформи.

У липні 2002 року в Архангельську заявив про те, що партія «Єдина Росія» на майбутніх президентських виборах 2004 року має намір висунути на посаду голови держави кандидатуру Володимира Путіна (Час новин, 9 липня 2002).

У вересні 2003 р. був включений в общефедеральный список партії «Єдина Росія» № 2 в регіональній групі «Татарська» для участі у виборах в Державну Думу четвертого скликання, також висунутий кандидатом в депутати по Набережно — Челнинскому одномандатному виборчому округу №25, Республіка Татарстан. Як кандидат — одномандатник вибори 7 грудня 2003 р. виграв, отримавши по своєму округу 49.16% голосів виборців. Зареєструвався у фракції «Єдина Росія».

У грудні 2003 р. обраний першим заступником керівника депутатської фракції «Єдина Росія». Для спрощення координації своєї роботи фракція розділилася на чотири групи, одну з яких очолив Морозів.

29 грудня 2003 р. обраний заступником голови Державної Думи РФчетвертого скликання.

З 2 квітня 2004 — член Комітету ГД по освіті і науці.

3 серпня 2004 голосував у Державній Думі за закон про монетизацію пільг.

27 листопада 2004 на з’їзді ЄР був обраний до президії генеральної ради партії.

3 грудня 2004 голосував за скасування прямих виборів голів регіонів.

15 квітня 2005 голосував за новий закон про вибори, який скасував вибори депутатів Державної Думи по одномандатних округах.

20 травня 2005 голосував за ратифікацію договору про передачу Китаю островів на річках Амур і Уссурі в Хабаровському краї.

19 вересня 2005 фракція ЕР запропонувала підвищити статус Морозова до першого заступника голови палати. 21 вересня 2005 Держдума схвалила цю пропозицію.

22 вересня 2005 р. Мосміськсуд відхилив касацію адвокатів Михайла Ходорковського. Морозов сказав з цього приводу, що суд продемонстрував, що покарання чекає на кожного, хто порушить закон. (Інтерфакс, 22 вересня 2005).

5 листопада 2005, коментуючи пропозицію віце-президента США Річарда Чейні виключити ЦРУ з-під дії нового закону, що забороняє катування заарештованих за підозрою в тероризмі, Морозов заявив: «Я думаю, що це жест відчаю, а не цивілізований крок. Не можна повертатися в кам’яний вік, навіть борючись з тероризмом». (Газета.ру, 5 листопада 2005)

15 листопада 2005 заявив журналістам про намір підготувати законопроект про праві партії, що перемогла на думських виборах, висувати кандидатуру прем’єра. На думку газети «Комерсант», ініціатива Морозова переслідувала фактичне відтворення в країні «керівної і направляючої сили» в особі «Єдиної Росії». (Комерсант, 16 листопада 2005)

24 липня 2006 р. сказав: «Ми — партія історичного реваншу. Наша місія — це повернути довіру до влади, до країні». (Інтерфакс, 24 липня 2006)

Підполковник (2000).

Захоплення: читання, музика, кіно, теслярська і столярну справу.

У листопаді 2003 р. був нагороджений орденом «За заслуги перед Вітчизною» четвертого ступеня.