Микола Голушко

Фотографія Микола Голушко (photo Nikolay Golushko)

Nikolay Golushko

  • Рік народження: 1937
  • Вік: 78 років
  • Місце народження: с. Андріївка, Казахська РСР, Росія
  • Громадянство: Росія

Біографія

Указом Президента Росії від 18 вересня 1993 р. призначений міністром безпеки Росії. З 21 грудня 1993 р. по 28 лютого 1994 р. — директор Федеральної служби безпеки РФ. Звільнений без оголошення причин. 3 березня 1994 р. на його місце призначений Сергій Степашин.

Народився в 1937 р. в селі Андріївка Кокчетавської області Казахської РСР. У 1959 р. закінчив юридичний факультет Томського державного університету ім. Куйбишева. У 1959 — 1963 роки — слідчий в органах прокуратури р. Кемерово. В 1963 — 1971 рр. — оперуповноважений, старший оперуповноважений Другого відділу (контррозвідка) Управління КДБ СРСР по Кемеровській області. В 1971 — 1974 роках — начальник відділення, потім заступник начальника П’ятого відділу (боротьба з ідеологічними диверсіями) Управління КДБ по Кемеровській області. У 1974 — 1978 рр .. — начальник першого відділення Другого відділу (боротьба з націоналізмом) П’ятого управління КДБ. У 1978 — 1983 рр .. — начальник Другого відділу П’ятого управління КДБ. У 1983 — 1984 рр. — начальник П’ятого відділу, потім заступник начальника П’ятого управління КДБ. У 1984 — 1987 рр. — перший заступник начальника секретаріату КДБ, начальник чергової служби КДБ. У 1987 — 1991 рр .. — голова Комітету державної безпеки Української РСР, член колегії КДБ СРСР. Після серпневих подій 1991 р. повернувся до Москви. З серпня 1991 р. по листопад 1991р. — тимчасово виконуючий обов’язки Голови Служби національної безпеки України. З листопада 1991 р. по січень 1992 р. — начальник секретаріату КДБ СРСР. З січня 1992 р. по червень 1992 р. — заступник міністра безпеки Російської Федерації. З червня 1992 р. по грудень 1992 року — перший заступник міністра безпеки Російської Федерації. З грудня 1992 р. по серпень 1993 р. — перший заступник міністра — начальник штабу міністерства безпеки Російської Федерації. З моменту відставки Віктора Баранникова виконував обов’язки міністра безопасностиРФ (серпень 1993 — вересень 1993 р.).

Указом Президента Росії від 18 вересня 1993 р. призначений міністром безпеки Росії. З 21 грудня 1993 р. по 28 лютого 1994 р. — директор Федеральної служби безпеки РФ. Звільнений без оголошення причин. 3 березня 1994 р. на його місце призначений Сергій Степашин.

Обирався депутатом Верховної Ради СРСР одинадцятого скликання. Народний депутат СРСР з 1989 р. по 1992 р. Був в КПРС. За участь у подіях 3-4 жовтня 1993 р. в Москві нагороджений орденом «За особисту мужність». Одружений. Син — інженер. Три онука.