Маріо Песканте

Фотографія Маріо Песканте (photo Mario Pescante)

Mario Pescante

  • День народження: 07.07.1938 року
  • Вік: 78 років
  • Місце народження: Авеццано, л’аквіла, Абруццо, Італія
  • Громадянство: Італія

Біографія

Італійський державний і політичний діяч, діяч міжнародного олімпійського руху.

Закінчив Римський університет. Навчався на юридичному факультеті.

Пройшов спеціальне навчання суспільних зв’язків в Інституті Європейських досліджень Альчіде де Гаспері в Римі.

Професійна кар’єра

1968-1973 — професор фінансових дисциплін Римського університету. Професор Спеціальної школи психології людини Римського університету.

1973-1998 — член Ради директорів і виконавчого комітету Інституту спортивного кредиту.

1976-1981 — член Ради директорів Телефонного і телекомуникационного холдингу «STET»

1985-1995 — професор Державного університету фізичного виховання в Римі.

З 1996 року — професор спортивного права Університету Luiss в Римі.

Входив до Ради директорів банку «Banca Nazionale del Lavoro» (BNL)

Політична кар’єра

Депутат Палати депутатів Парламенту Італії XIV (30 травня 2001 року — 27 квітня 2006 року), XV (28 квітня 2006 року — 28 квітня 2008 року) та XVI (з 29 квітня 2008 року) скликань.

З 12 червня 2001 року по 23 квітня 2005 року, з 26 квітня 2005 року по 17 травня 2006 року — державний унтер-секретар у справах культурного надбання в II і III складі уряду Сільвіо Бе

рлускони.

З 20 червня 2001 року по 27 квітня 2006 року і з 6 червня 2006 року по 28 квітня 2008 року — член VII комісії (кльтура, наука, освіта) Палати депутатів.

З 21 травня 2008 року — член, а з 22 травня 2008 року — голова XIV комісії (Європейський союз) Палати депутатів.

Спортивна кар’єра

Займався бігом на середні дистанції.

1955 рік — переможець чемпіонату італійських університетів у бігу на дистанції 1500 метрів.

1957 рік — переможець національного студентського чемпіонату з бігу на дистанцію 1000 метрів.

Робота в національних і міжнародних спортивних організаціях

З 1959 року — президент Спортивного університетського центру в Римі. Менеджер і технічний асистент Спороривного департаменту Італійської федерації легкої атлетики.

В 1968 році — Олімпійський аташе в Мехіко.

Керівник італійських спортивних делегацій на Середземноморських іграх в Алжирі (1975 рік), в Спліті (1979 рік), в Касабланці (1983 рік), у Дамаску (1987 рік), в Афінах (1991 рік).

Керівник спортивних делегацій Італії на Літніх олімпійських іграх 1976 року в Монреалі, Літніх олімпійських іграх 1980 року в Москві, Літніх олимпийс

ких іграх 1984 року в Лос Анжелесі, Літніх олімпійських іграх 1988 року в Сеулі і на Зимових Олімпійських іграх 1976 року в Інсбруку, Зимових Олімпійських іграх 1980 року в Лейк-Плесіді, Зимових Олімпійських іграх 1984 року в Сараєво, Зимових Олімпійських іграх 1988 року в Калгарі.

З 1973 року по 1993 рік — генеральний секретар Національного олімпійського комітету Італії.

З 1989 року по 2001 рік — генеральний секретар європейських олімпійських комітетів.

З 1993 року по 1998 рік — президент національного Олімпійського комітету Італії.

З 2001 року по 2006 рік — президент європейських олімпійських комітетів і віце-президент Асоціації національних олімпійських комітетів (АНОК).

Обіймав посади: Президента Європейського олімпійського комітету при Європейській комісії, члена виконкому АНОК, члена технічної і фінансової комісій АНОК, члена виконавчого та міжнародного комітетів Середземноморських ігор.

З листопада 2004 року пл травень 2006 року — урядовий куратор Оргкомітету XX Зимових Олімпійських ігор 2006 року в Турині.

Робота в Міжнародному олімпійському комітеті

Член МОК з 1994 року.

З 1992 року по 1993 рік — член Комісії МОК з про

лимпийской програмі.

З 1995 року по 2001 рік — член Комісії МОК з маркетингу.

З 1996 року по 2001 рік — член Комісії МОК «Жінки і спорт».

З 1998 року по 2004 рік — член Координаційної комісії Ігор XXVIII Олімпіади в Афінах у 2004 році.

У 1999 році — член Комісії «МОК 2000».

З 2002 року по 2006 рік — член Комісії олімпійської солідарності.

З 2002 року по 2007 рік — член Комісії МОК з международныи зв’язків.

З 2006 року — член Виконавчого комітету МОК.

З 2007 року — голова Комісії МОК з международныи зв’язків.

Нагороди

Великий офіцер ордена «За заслуги перед Італійською Республікою» (2 червня 1988 року)

Командор ордена «За заслуги перед Італійською Республікою» (3 січня 1981 рік)

Командор ордена «За заслуги перед Литвою» (12 вересня 2005 року)

Орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня (Україна, 21 травня 2005 року) — за видатний особистий внесок у розвиток і популяризацію спорту, сприяння розвитку олімпійського руху в Україні

Срібний Олімпійський орден (МОК)

Олімпійський орден НОК Молдавії (2004 рік).

Почесний доктор Національного інституту фізичного виховання і спорту Молдови (2004 рік).