Карл Шенк

Фотографія Карл Шенк (photo Karl Shenk)

Karl Shenk

  • День народження: 01.12.1823 року
  • Вік: 71 рік
  • Місце народження: Зигнау, Швейцарія
  • Дата смерті: 18.07.1895 року
  • Громадянство: Швейцарія

Біографія

Швейцарський політик, президент. Член Радикально-демократичної партії.

Карл Шенк народився в 1823 році в сім’ї Крістіана і Верени Шенк. У віці 11 років він залишився сиротою і став жити в Корнтале (Німеччина). У 1839 році повернувся в Берн, де до 1842 року навчався в школі. Потім вивчав теологію і філософію в Бернському університеті. У 1845 році став пастором у Шюпфене. У 1848 році одружився на Елізе Кар (Elise Kähr). У них народилося 9 дітей, двоє з яких померли в дитинстві. 23 березня 1855 року він був обраний у Великій рада кантону Берн, після чого переїхав з Шюпфена в Берн. В наступному році Шенк став членом Ради кантонів федерального парламенту. Він був наступником Якоба Дубса в якості президента Швейцарського Червоного Хреста з 1873 року по 1882 рік.

1 червня 1858 — 31 травня 1859 — президент Великої ради кантону Берн (1-й раз).

1 червня 1860 — 31 травня 1861 — президент Великої ради кантону Берн (2-й раз).

1 червня 1862 — 31 травня 1863 — президент Великої ради кантону Берн (3-й раз).

12 грудня 1863 — 18 липня 1895 — член Федеральної ради Швейцарії.

7 грудня — 23 грудня 1863 — президент Ради кантонів парламенту Швейцарії.

1 січня — 31 грудня 1864 — віце-президент Швейцарії, начальник департаменту (міністр) внутрішніх справ.

1 січня — 31 декабря1865 — президент Швейцарії, начальник політичного департаменту (міністр закордонних справ).

1 січня 1866 — 31 грудня 1870 — начальник департаменту внутрішніх справ.

1 січня — 31 грудня 1870 — віце-президент Швейцарії.

1 січня — 31 грудня 1871 — президент Швейцарії, начальник політичного департаменту.

1 січня — травня 1872 — начальник департаменту фінансів.

травень 1872 — 31 грудня 1873 — начальник департаменту внутрішніх справ.

1 січня — 31 грудня 1873 — віце-президент Швейцарії.

1 січня — 31 грудня 1874 — президент Швейцарії, начальник політичного департаменту.

1 січня 1875 — 31 грудня 1877 — начальник департаменту шляхів сполучення і торгівлі.

1 січня — 31 грудня 1877 — віце-президент Швейцарії.

1 січня — 31 грудня 1878 — президент Швейцарії, начальник політичного департаменту.

1 січня 1879 — 31 грудня 1884 — начальник департаменту внутрішніх справ.

1 січня — 31 грудня 1884 — віце-президент Швейцарії.

1 січня — 31 грудня 1885 — президент Швейцарії, начальник політичного департаменту.

1 січня 1886 — 18 липня 1895 — начальник департаменту внутрішніх справ.

1 січня — 31 грудня 1892 — віце-президент Швейцарії.

1 січня — 31 грудня 1893 — президент Швейцарії.