Сергій Гончаров

Фотографія Сергій Гончаров (photo Sergey Goncharov)

Sergey Goncharov

  • День народження: 22.02.1843 року
  • Вік: 74 року
  • Дата смерті: 15.02.1918 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Дійсний таємний радник з роду Гончарів, голова низки судових палат, сенатор, член Державної ради. Племінник Наталії Гончарової-Пушкіної.

Другий син відставного гвардії поручика, а потім чиновника особливих доручень Московської контори Асигнаційного банку Сергія Миколайовича Гончарова (1815-1865) від першого шлюбу з баронесою Олександрою Іванівною фон Шенк (ок. 1815-1848).

Закінчив юридичний факультет Московського університету. У службі з 1862 року чиновником канцелярії московського генерал-губернатора. У 1863 році перейшов до Міністерства державних маєтностей, а в 1866 році — в судове відомство.

Був товаришем голови Тамбовської палати цивільного суду (1866), товаришем голови Подільської палати цивільного суду (1869), членом Смоленського окружного суду (1870). З 25 вересня 1873 року голова Волинської, а з 21 липня 1875 року — Київської палат кримінального і цивільного суду.

15 грудня 1877 року призначений виконувачем посаду прокурора Казанської судової палати, а 1 квітня 1879 року з виробництвом в дійсні статські радники затверджений на цій посаді. 18 грудня 1880 року переведений на посаду прокурора Московської судової палати і в день коронації імператора Олександра III 15 травня 1883 року отримав звання камергера.

27 травня 1884 року призначений старшим головою Тифліській судової палати з пожалуванням в гофмейстеры. Сенатор Кримінального касаційного департаменту Урядового сенату(17 квітня 1891). 1 січня 1900 року призначений членом Державної ради та 1 січня 1904 року проведений в дійсні таємні радники. Після реформи Державної ради призначався до присутності на 1906 — 1911 роки і одночасно був головою Особливої присутності при Державному раді для попереднього розгляду скарг на визначення департаментів Сенату. Був одним з організаторів і першим за часом головою (1906 — 1908 роки) правої групи Державної ради, потім перейшов в т. н. гурток позапартійного об’єднання (1910)

4 квітня 1911 року за поданою ним 16 березня на знак протесту проти дій П. А. Столипіна при прийнятті закону про земстві в західних губерніях прохання звільнений від служби з мундиром і пенсією в 7000 рублів в рік.

Займався підприємницькою діяльністю. Помер у Петрограді в лютому 1918 року. Був двічі одружений.

Родина

Перша дружина — Ольга Леонідівна Воєйкова (1850-22.07.1873), онука генерала А. В. Воєйкова та історика К. М. Бороздіна.

Друга дружина — Єлизавета Миколаївна Герштенцвейг (21.02.1845—25.11.1907), фрейліна двору, внучка С. С. Андріївського і дочка генерал-ад’ютанта А. Д. Герштенцвейга. З 1889 року складалася членом комітету Товариства заохочення працьовитості. У шлюбі було чотири дочки, дві з них (Віра і Софія) померли в дитинстві.

Нагороди

Орден Святого Володимира 3-го ступеня (1 січня 1881 року)

Орден Святого Станіслава 1-го ст. (1 січня 1883 року)

Орден Святої Анни 1-го ст. (1 січня 1887 року)

Орден Святого Володимира 2-го ст. (1 січня 1890 року)

Орден Білого Орла (1 січня 1895 року)

Орден Святого Олександра Невського (1 січня 1900 року; алмазні знаки ордена пожалувані 1 січня 1908 року)