Петро Сабуров

Фотографія Петро Сабуров (photo Petr Sabyrov)

Petr Sabyrov

  • День народження: 03.04.1835 року
  • Вік: 83 роки
  • Дата смерті: 10.04.1918 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Він походив з роду дворян татарського походження з першої половини XIV століття складається на російській службі.5 серпня 1848 року був внесений в шосту частину родовідної книги Тамбовської губернії.

Петро Олександрович Сабуров народився 22 березня 1835 року. Він походив з роду дворян татарського походження з першої половини XIV століття складається на російській службі.5 серпня 1848 року був внесений в шосту частину родовідної книги Тамбовської губернії.

Батько: Олександр Іванович Сабуров (1799-1880) — відставний ротмістр, надвірний радник. Мати: Олександра Петрівна уроджена Векентьева померла в 1841 році.

Брати та сестри:

Катерина (1832 — 1903), її чоловік: барон Фредерікс;

Надія (1833 -1903), її чоловік: Нижегородської губернії, дійсний статський радник, камергер Сергій Зибін;

Іван (1836 — 1903), Козлов, (1872-1875), член ПАС з 1884;

Андрій (1837-1916), член Державної ради;

Лідія (1839 — 1903), її чоловік: Норов;

Єлизавета (1840 — 1903), її чоловік Андрій Васильович Давидов;

Микола (1841 — 1903), полковник лейб-гвардії Гусар,

Дружина: Леонтіна Альбертівна (Луїза Терезія Леонтіна) уроджена Фицтум фон Экштедт (Vitzthum von Eckstädt, 1849-1916); її батько: граф Альберт Фицтум фон Экштедт.

Діти: Олександр (1870 — 1919, розстріляний), петроградський цивільний губернатор (1916-1917), дійсний статський радник (1912), церемонимейстер (1904); Петро (1880 — 1932), ліцеїст, композитор, голова Всеросійського шахового союзу, в еміграції в Швейцарії.

Службова кар’єра

Закінчив у 1854 році Олександрівський ліцей з великою золотою медаллю.

З 1856 року служив у міністерстві закордонних справ. У 60-ті роки – радник посольства в Лондоні, з 1870 р. – посол в Афінах, в 1879-1884 року – посол в Берліні, де зіграв велику роль у відновлення Союзу трьох імператорів.

25 грудня 1854 року визначений у канцелярію з чином титулярний радник. 26 Серпня 1856 року за відзнаку отримав чин колезький асесор. 26 жовтня призначено другим секретарем канцелярії Міністерства Закордонних Справ, 11 грудня призначений молодшим секретарем місії в Мюнхені; 6июля 1857 наданий в камер-юнкеры; в 1858 році відправлений кур’єром в Лондон через Берлін і Париж; 1 січня 1859 року призначений молодшим секретарем посольства у Лондоні. 26 Серпня надвірний радник наказом від 12 січня 1861 року 21 грудня 1861 року призначений старшим секретарем посольства у Лондоні. 05 січня 1863 року призначений чином колезький радник 25 жовтня 1863 року призначений радником посольства; 21 серпня 1864 року 7 вересня 1864 року керував справами посольства. 05 січня 1866 року отримує чин статського радника за відмінності; наказом від 27 березня. 13 грудня 1869 року призначений постійним повіреним у справах місії в Карлсруе; 1 січня 1870 року наданий в камергеры. 16 травня 1870 року отримує чин дійсний статський радник. 29 травня 1870 року призначений надзвичайним посланником і повноважним міністром у Греції, 29 липня вступив на посаду.

Під час роботи в Греції Сабуров зібрав велику колекцію давньогрецької скульптури, кераміки, фресок і мозаїк. Частина колекції він продав в Античні збори в Берліні. Іншу частину своєї колекції він частково продав, а частково заповів Ермітажу. 16 квітня 1878 року отримує чин таємний радник.

З 22 грудня 1879 року по 8 лютого 1884 року надзвичайний і повноважний посол в Німеччині і надзвичайний посланник і повноважний міністр Мекленбург-Шверін і Мекленбург-Стрелице, 8 лютого 1884 року призначений сенатором з МЗС; 21 березня отримує зміст 10 тисяч рублів на рік, 26 грудня 1884 року призначений перше громадське зібрання Сенату, 18 грудня 1885 року в третій департамент, 31 грудня 1886 року в Міжнародний департамент; в 1894 році у 6-місячному відпустці; 23 червня 1899 року призначений перше громадське зібрання, 5 листопада 1899 року член Комітету фінансів. 1 січня 1901 року отримує чин дійсний таємний радник. 22 січня 1901 року призначений членом Особливої наради про потреби сельскохозяйственнойпромышленности (вища подяку 7 квітня 1905 року); з 18 травня 1905 по 24 травня 1907 року член ради Олександрівського ліцею.

16 червня 1917 року призначений членом Особливої присутності при Сенаті щодо відчуження нерухомого майна для державної чи суспільної користі. З 1900 року – член Державної Ради, де займався питаннями економіки і фінансів. Член Департаменту Державної Економіки (з 5 січня 1900 року зміст 10 тисяч рублів на рік, 18 липня 1901 року 12 тисяч рублів на рік); з 6 жовтня 1901 року член Особливої присутності для обговорення проекту Кримінального уложення; 6 серпня поведено бути присутнім в Особливому нараді для розгляду доповнень до узаконенням про Державній думі правил при обговоренні припущень про порядок розгляду фінансових кошторисів та державної розпису. В 1906-1917 роках призначався до присутності і в другій департамент 29 грудня 1913 року на утриманні 14 тисяч рублів на рік); член постійної фінансової комісії 1907-1908 рік, 1909-1916 рік, особливої комісії по законопроектах «Про видання нового положення про міські громадські банки» (з 8 грудня 1910 року), «Про надання Селянському поземельному банку продовжувати купівлю і продаж земель за свій рахунок» з 22 грудня 1910 року, полягає в комісії по законопроектах «Про відпуск коштів на сплату утворилися з Гірського департаменту боргів з друкування оголошень і іншим друкованим роботам» з 19 січня 1911 року, «Про видачу злочинців за вимогами іноземних держав» з 24 жовтня 1911 року, «Про прийняття на кошти державного казначейства частини виробленого в 1912 року витрати на посилення кредиту Міністерства закордонних справ на шляхове забезпечення» з 26 червня 1913 року, з усім громадянським кошторисами державної розпису на 1910 з 1 квітня 1910 року, з проектом державної розпису на 1915 рік з 26 січня 1915 року; 28 січня 1912 годапо власним бажанням обраний в депутацію від член ради на поховання графа Д. А. Мілютіна. Входив до групи центру, з 1911 в гурток позапартійні об’єднання.

З 5 травня 1917 року залишено за штатом з 1 травня; 14 грудня звільнений від служби з 25 жовтня .

Нагороди та почесні звання

Нагороди Російської імперії

У 1856 році був нагороджений темно-бронзовою медаллю в пам’ять війни 1853-1856 років;

17 квітня 1860 року нагороджений орденом Анни 3 ступеня;

19 квітня нагороджений орденом Анни 2 ступеня;

18 травня 1868 року нагороджений орденом Володимира 3 ступеня;

16 квітня 1872 року орденом Станіслава 1-го ступеня; ;

31 березня 1874 року орденом Анни 1 ступеня;

26 квітня 1879 року нагороджується знаком Російського Товариства Червоного Хреста;

20 грудня 1880 року нагороджений орденом Володимира 2 ступеня;

15 травня 1883 року нагороджений орденом Білого орла.

1 січня 1891 року нагороджений орденом Олександра Невського;

26 лютого 1896 року нагороджений срібною медаллю в пам’ять царювання Олександра III;

25 грудня орден Олександра Невського з нагоди 50-річчя служби;

22 серпня 1905 року відзнаку за 40 років;

1 січня 1912 року удостоєний орденом Володимира 1 ступеня;

21 лютого 1913 року нагороджений світло-бронзовою медаллю в пам’ять 300-річчя дому Романових;

22 березня 1913 року нагороджений нагрудним знаком для осіб, які приносили їх імператорською Величністю особистої вірнопідданість вітання з нагоди 300-річчя дому Романових у дні ювілейних урочистостей;

25 грудня 1914 року отримує вищу подяку за тр. по Комітету фінансів.

іноземні ордени

11 липня 1857 року удостоєний баварським орденом Михайла 3 ступеня

21 липня 1864 року нагороджений Командорським Хрестом грецького ордена Спасителя.

24 грудня 1873 року орденом Спасителя 1 ступеня.

17 червня 1870 року нагороджений орденом Церингенского Лева 1 ступеня з зіркою

11 березня 1884 року нагороджений великим хрестом прусського ордена Червоного орла