Іван Булат

Фотографія Іван Булат (photo Ivan Bulat)

Ivan Bulat

  • Рік народження: 1896
  • Вік: 42 роки
  • Місце народження: с. Ждани, Росія
  • Дата смерті: 20.06.1938 року
  • Рік смерті: 1938
  • Громадянство: Росія

Біографія

Радянський державний і партійний діяч. Член ЦВК СРСР.

Після навчання в сільській школі, надходить працювати слюсарем.

активний учасник революційного руху. Учасник Лютневої революції в Петрограді. Учасник Громадянської війни.

1917 рік — член Катеринославського комітету РСДРП(б), одночасно командир загону Червоної Гвардії

1918-1921 роки — на службі в РСЧА

переходить на партійну діяльність: з 1921 року — інструктор ЦК КП(б) України, одночасно до 1918 року — секретар Південного бюро ВЦРПС

до 1922 року — відповідальний секретар Кременчуцького губернського комітету КП(б) України

1922-1923 роки — голова Харківської губернської Ради профспілок

1923-1924 роки — завідувач Організаційно-інструкторським відділом ЦК КП(б) України

10 квітня 1923 року — 6 грудня 1925 року — член ЦК КП(б) і член Організаційного бюро ЦК КП(б) України

1924-1925 роки — секретар Всеукраїнської Ради профспілок

17 травня 1924 року — 6 грудня 1925 року — кандидат у члени Політичного бюро ЦК КП(б) України

1925-1926 роки — заступник голови РНК Української РСР і заступник голови Економічної Ради Української РСР

1926 рік — квітень 1927 року — голова Виконавчого комітету Тамбовського губернського Ради

квітень 1927 року — квітень 1928 року — заступник завідувача Організаційно-розподільним відділом ЦК ВКП(б)

квітень 1928-1929 рік — відповідальний секретар Тульського губернського комітету ВКП(б)

1929-1930 роки — завідуючий Організаційним відділом Московського міського комітету ВКП(б) і в 1929-1931 роках — секретар Московського міського комітету ВКП(б)

13 липня 1930 року — 26 січня 1934 року — кандидат у члени ЦК ВКП(б)

до 1931 — голова ЦК Спілки металістів

1931-1932 роки — заступник народного комісара шляхів сполучення СССР1932 рік — грудень 1937 року — голова Верховного Суду РРФСР і одночасно з 1932 року — заступник народного комісара юстиції РРФСР

20 липня 1936 року — серпень 1937 року — нарком юстиції РРФСР. Суміщав посаду з посадою голови Верховного Суду РРФСР.

28 грудня 1937 року заарештований і 20 червня 1938 року — розстріляний. Реабілітований у 1955 році.

Участь у масових репресіях

Повною мірою несе відповідальність за участь у масових репресіях. Орієнтував суди на посилення репресій. Як соратник Криленко підтримував ідею про спрощеному судочинстві.