Геннадій Воронов

Фотографія Геннадій Воронов (photo Gennadiy Voronov)

Gennadiy Voronov

  • День народження: 31.08.1910 року
  • Вік: 83 роки
  • Місце народження: село Рамешки, Росія
  • Дата смерті: 01.04.1994 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Радянський державний і партійний діяч, голова Ради міністрів РРФСР. Член КПРС з 1931 року. Член ЦК КПРС (1952-1976), кандидат у члени Політбюро ЦК КПРС (1961), член Політбюро ЦК КПРС (1961-1973), депутат Верховної Ради СРСР 3-8-го скликань.

Народився в сім’ї сільського вчителя.

Трудову діяльність розпочав у 1929 році, працював електромонтером, бригадиром і майстром на будівництві Череповецького скляного і Пермського суперфосфатного заводів.

В 1931 році вступив у ВКП(б).

У 1937-1939 рр. — завідувач культурно-пропагандистським відділом Кіровського райкому ВКП(б) Томська, завідувач відділом пропаганди і агітації, секретар Прокопьевского міськкому ВКП(б) Кемеровській області.

У 1939-1943 рр. — секретар, третій секретар Читинського обкому ВКП(б).

У 1943-1948 рр. — другий секретар Читинського обкому ВКП(б).

У 1948-1955 рр. — перший секретар Читинського обкому КПРС. Одночасно в 1948-1950 перший секретар Читинського міськкому ВКП(б).

У 1952-1976 роках — член ЦК КПРС.

У 1955-1957 рр. — заступник міністра сільського господарства СРСР.

У 1957-1961 рр. — перший секретар Оренбурзького (до грудня 1957 року — Чкаловського) обкому КПРС.

З 18 січня 1961 року — кандидат у члени Президії ЦК КПРС.

З січня 1961 року — заступник голови, в жовтні 1961 року — листопаді 1962 року — перший заступник голови Бюро ЦК КПРС по РРФСР.

19 жовтня 1961 року виступив з промовою на XXII з’їзді КПРС.

З 31 жовтня 1961 року по 27 квітня 1973 року — член Президії (з 1966 р. Політбюро) ЦК КПРС.

З 23 листопада 1962 року по 23 липня 1971 року — Голова Ради Міністрів РРФСР.

З 22 липня 1971 року по 7 травня 1973 року — голова Комітету народного контролю СРСР.

Депутат Верховної ради СРСР 3-8-го скликань. Неодноразово очолював радянські партійно-урядові делегації за кордоном; був учасником переговорів між партійно-урядовими делегаціями соціалістичних країн. Брав участь у роботі Міжнародної наради комуністичних і робочих партій, що відбувся в Москві в червні 1969 року. З травня 1973 року — персональний пенсіонер союзного значення.

Похований на Новокунцевском кладовищі в Москві.

Нагороджений двома орденами Леніна і медалями.