Франс Рене

Фотографія Франс Рене (photo Frans Rene)

Frans Rene

  • День народження: 16.11.1935 року
  • Вік: 81 рік
  • Місце народження: Мае, Сейшельські о.
  • Громадянство: Сейшельські о.

Біографія

14 квітня 2004 р. пішов у відставку, передавши пост глави держави віце-президенту Джеймсу Мичелу, залишившись при цьому керівником Прогресивного фронту народу Сейшел.

Прем’єр-міністр Республіки Сейшельські Острови в 1976-77 рр.

Президент Республіки Сейшельські Острови в 1979-2004 рр..

Народився 16 листопада 1935 р. в Мае (Сейшельські острови).

Освіту отримав у Швейцарії та Англії. Юрист.

У 1965-77 рр. депутат законодавчої асамблеї.

У 1965-79 рр. засновник і голова Об’єднаної партії народу Сейшельських островів.

У 1975-77 рр .. міністр громадських робіт та земельної розвитку.

З 29 червня 1976 р. по 5 червня 1977 рр. прем’єр-міністр.

5 червня 1977 р. в ході державного перевороту президент Джеймс Мэнчем був повалений і Рене зайняв його посаду.

26 червня 1979 р. обраний президентом.

У 1977-79 рр. обіймав також посаду міністра закордонних справ і фінансів, в 1981-89 рр. – міністр фінансів і промисловості, в 1984-89 рр. — міністр планування та зовнішніх зносин, 1986-93 р. — міністр оборони, міністр промисловості, з 1998 р. – міністр внутрішніх справ і оборони.

У 1978-84 рр. голова, з червня 1984 р. генеральний секретар партії Прогресивний фронт народу Сейшел.

23 липня 1993 р. на загальних виборах обраний президентом, отримавши 59,5% голосів (лідер Демократичної партії Джеймс Мэнчем набрав 36,72% голосів).

20-22 березня 1998 р. набрав 66,7% голосів на загальних виборах, випередивши лідера Об’єднаної опозиції Вавеля Рамкалавана (19,5%) і лідера Демократичної партії сера Джеймса Мэнчема (13,8%).

На президентських виборах, що відбулися 31 серпня-2 вересня 2001 р., Рене отримав 54,19% голосів, Вавель Рамкалаван — 44,95% і Філіп Буль — 0,86%.

14 квітня 2004 р. пішов у відставку, передавши пост глави держави віце-президенту Джеймсу Мичелу, залишившись при цьому керівником Прогресивного фронту народу Сейшел.